Динамо втратило перемогу над Фіорентиною

Везе найсильнішим? Як сказати... В даному випадку, напевно, все набагато простіше: футбольний Бог сьогодні вболівав за Динамо. Особливо це проявлялося, коли Салах або Хоакін прощали киян і не використовували відмінні шанси, коли Хачеріді дивом не зіграв рукою при блокуванні удару, коли м'яч пролетів в сантиметрах над поперечиною або потрапив у штангу воріт Шовковського. Ну і, звичайно ж, гол - про такий фарт мріє кожен!
s:
Хоча не скажеш, що на Динамо щастя впало з небес. Підопічні Сергія Реброва показали відмінну фізичну готовність, виконували великий обсяг роботи на всіх ділянках поля (навіть Ленс добре допомагав у захисті) і регулярно напружували Нето і Ко якісними пасами і навісами.
Особливо ефективним був Ярмоленко, який бігав ледь не по всій ширині поля. Саме після його зсувів у центр і кілька проникаючих передач біло-сині мали кілька класних моментів. Найяскравіший з них - удар Ленса, коли Ярмоленко технічно відкотив голландцеві під удар метрів з 13-ти, але Джермейн не зумів правильно підлаштуватися і сильно пробити у площину воріт.
Своє "спасибі" скажуть Ярмоленко і центральні півзахисники "Динамо", які в цьому матчі виглядали не кращим чином. Трійка Рибалка-Сидорчук-Буяльський видалася дуже однопланової, без цікавинок у вигляді професорських передач Велозу, креативності Бельханды або гри Гармаша. Ні, перераховане вище тріо відпрацювало на 150 і навіть 200 відсотків, але часто збивалося в купу і не приносило очікуваної ефективності. І якщо недолік в атаці ще заповнювали Ярмоленко і Ленс, то в опорній зоні часто з'являлися дірки, куди італійці з великим задоволенням направляли м'яч і розвивали свої атаки.
Хоча це було лише одним, далеко не головною зброєю Фіорентини. Маючи таку шикарну дослідну атакуючу трійку (Хоакін-Гомес-Салах), тільки дивуєшся, чому "фіалки" так мало забивають і програють останнім часом. Команда Монтелли грала просто: у центрі поля хавбеки "вигризали" простір, потім Борха Валеро або Матіас Фернандес робили немудренные передачі вперед, ну а далі - справа техніки.
Особливо "скрипка звучала" у Салаха, який ледь не скрутив шию Антунешу своїми переміщеннями і різкими ривками. Раз за разом єгиптянин проходив португальця, як на тренуваннях, виходячи на відмінну позицію до передачі. Благо, динамівці непогано працювали на підстраховці, а центральні захисники перекушували паси Салаха на Гомеса та інших (або блокували удари, якщо пас таки проходив).
Дивувало тільки, як Салах і Хоакін в найпростіших ситуаціях брали не зовсім логічні рішення. Вірніше, Салах одного разу, опинившись на відмінною ударній позиції, поспішив з ударом (хоча мав час підробити і прицільно пробити). А ось Хоакін скористався помилкою Хачеріді біля бровки, змістився до центру і міг сам розбиратися в ситуації, але чомусь загальмував, почав обігрувати прибігли динамівців і в результаті втратив м'яч...
Хоча, як показали подальші події, для голу достатньо одного лише везіння. Ленс отримав м'яч на лівому фланзі, прокинув собі паралельно лінії штрафного і пробив. Удар був досить сильним, але м'яч майже відразу після пострілу зустрівся з ногою захисника зрикошетив так, що з шикарною дузі залетів прямо у дальню дев'ятку! Нето був засмучений до краю, а табло засвідчило перевагу Динамо - 1:0.
Під кінець тайму команди трохи заспокоїлися, і лише покусували один одного напівмоментами, але до конкретики справа не дійшла. Фіорентина спробувала швидко відігратися, і Динамо могло ловити італійців на контратаках. Але гості постійно залишали позаду мінімум двох людей, які не давали біло-синім розігнати стрімкий випад.
Відпочивши, команди почали менше уваги приділяти грі в центрі поля і набагато швидше виходити з оборони в атаку. Суперники, як ніби за домовленістю, зі строгою черговістю проводили свої атаки з найрізноманітнішими кінцівками. Фіорентина продовжувала в основному сподіватися на Салаха, який "возив" вже Увазі (ще в першому таймі Антунеш отримав травму, і Домагой вийшов на лівий фланг оборони). Так, Мохаммед часом нанизував і двох, і трьох опонентів, проте все закінчувалося перехопленням передачі Салаха динамівськими захисниками.
Динамо ж явила більше конкретики, ніж у першому таймі, чудово використовуючи контрвипади по флангах. Максимум з цього міг вичавити Сидорчук, якого вивели на шикарну позицію для удару, але замість прямого пострілу Сергій почав прибирати суперника і тільки тоді бити. На жаль, удар був блокований. Також запам'яталася пара обведень і загострень від Ярмоленка, але найчастіше партнери не встигали надати Андрію потрібну підтримку.
Гарненько разок огризнулася і Фіорентина. На 77-й хвилині Борха Валеро чудово відгукнувся на діагональ з правого флангу атаки гостей і ударом головою послав м'яч у штангу. Обійшлося. Але взагалі варто визнати, що італійці набагато могутніше провели кінцівку матчу, осадивши штрафний Шовковського.
І, здавалося, два редуту динамівської оборони витримають, і ось вже перемога, але... все по справедливості: Салах - майже гольова передача (саме його навіс почав гольовий епізод), Бабакару - гол, Монтелла - похвала за вдалу заміну, а всієї Фіорентині - винагорода за хорошу гру в атаці. Можливо, дійсно, щастить сильнішим...
Динамо - Фіорентина 1:1
Гол: Ленс, 37 - Бабакар, 90+2
Динамо: Шовковський - Даніло Сілва, Хачеріді, Драгович, Антунеш (Виду, 24) - Буяльський (Чумак, 80), Риболовля - Ярмоленко, Сидорчук (Бельханда, 68), Ленс - Теодорчик
Фіорентина: Нето - Томовіч, Савич, Родрігес, Алонсо - Мати Фернандес, Бадель, Валеро (Аквілані, 83) - Хоакін (Варгас, 68), Гомес (Бабакар, 77), Салах
Попередження: Драгович, Сидорчук, Хачеріді - Гомес, Алонсо, Томовіч
http://isport.ua/football/uefa/32529...rentinojj.html
Брюгге - Дніпро: перший матч без голів

Для вболівальників Брюгге матч чвертьфіналу Ліги Європи подія велика. За кілька годин до гри з різних кінців до стадіону Ян Брейдель підтягувалися машини, у вікнах яких миготіли чорно-сині шарфи, прапори. Безумовно, для них бельгійський клуб був явним фаворитом, адже до цього в турнірі Брюгге жодного разу не поступився, та й ім'я суперника по ідеї не повинно було вселяти страх. Те, що сьогодні на матчі очікувався аншлаг, казав той факт, що на офіційному сайті Брюгге з ранку у продажу залишалося всього 16 квитків. Напівпорожнім виявився тільки гостьовий сектор, хоча потрібно відзначити, що і дніпрян підтримувала значна група фанатів, як для гостьового єврокубкового матчу.
Основне питання у складі Дніпра був пов'язаний з позицією лівого захисника. Як і очікувалося там вийшов Матос, вже наигрывавшийся на цьому місці, а права бровка була віддана тандему Федецький-Лучкевич, в той час як Гама залишився в запасі. В атаку був відряджений Калініч, а ось активний попередніх іграх Селезньов почав гру на лаві запасних.
Дніпро почав досить активно. Вже в першій атаці Калініч гостро прострілював у воротарський майданчик, але там захисники бельгійців зуміли розібратися. А через пару хвилин вже Коноплянка потанцював перед двома захисниками і заробив кутовий, при цьому невдало приземлившемуся Райану довелося надавати медичну допомогу. А на 10-й хвилині наша команда створила вже перший гольовий момент. Лучкевич відкотив м'яч Ротаню, якому ніхто не заважав нанести удар метрів з 15-ти, але сфера пролетіла явно вище воріт. Бельгійці свій перший гострий випад провели за хвилину до цього, але атака завершилася фолом з боку господарів.
На деякий час гра заспокоїлася. І в найближчі хвилин 15 запам'яталася, мабуть, тільки помилку Бойко, випустив мокрий м'яч з рук після знижки Дугласа. Дніпряни виглядали дуже впевнено, ні в чому не поступаючись супернику. В середині поля жорстко випалювали Федорчук і Канкава, а на правому фланзі проявляв активність Лучкевич. Господарі розраховували на простріли, в основному з правого флангу. А ось на 27-й хвилині Брюгге мав прекрасний шанс відкрити рахунок. Чеберячко не встежив за Іскьердо, який вискочив сам на сам з Бойком, але воротар Дніпра зумів ногою відбити удар суперника.
На це гості відповіли серією кутових, а також ударом з хорошої позиції Чеберячко, який був заблокований захисником. Команди грали досить жорстко, і Скоміна цьому не заважав. То Дуглас, відбираючи м'яч, змусив опонента зробити сальто, а потім Федецький розсік голову в зіткненні з Уларе. З іншого боку другої неправильний підкат Федорчука арбітр після усного попередження розцінив жовтою карткою - і тепер Валерій пропустить матч-відповідь у Києві.
Команди продовжували демонструвати цікавий, гострий футбол. На випад Коноплянки, з несильним ударом якого легко впорався Райан, бельгійці гарматним пострілом Рафаэлова трохи вище поперечини, а наступну атаку Брюгге переривав вже Дуглас, у підкаті вибив м'яч в районі лінії воротарського майданчика. Незадовго до перерви Лучкевич не зумів влучити у площину воріт, відгукнувшись на діагональ Коноплянки, а в компенсований арбітром час два кутових десятки Дніпра завершилися неточним ударом Калініча.
Відразу після перерви обидві команди цілком могли відкрити рахунок. Перший же кутовий біля воріт Бойка закінчився ударом Де Фаува - м'яч пролетів в сантиметрах від стійки, і тут же Дніпро відповів контратакою, в завершенні якої Калініч ледь не замкнув простріл Ротаня. Команди продовжували відповідати атакою на атаку, при цьому господарі на 57-й хвилині отримали право на небезпечний штрафний прямо по центру воріт, але удар у Рефаэлова вийшов дуже неточним.
Відзначимо і змінене суддівство Скоміна. Якщо до перерви воно було досить ліберальним, то тепер протягом шести хвилин арбітр показав відразу чотири жовті картки. На жаль, стандарти в цей раз у дніпропетровців не пішли. Згадав, як забивав Олімпіакосу Канкава, але цього разу не допоміг рикошет і м'яч пройшов повз ціль.
За 20 хвилин до кінця матчу тренери почали робити заміни. Першими пішли форварди, причому Селезньов простояв на брівці близько п'яти хвилин, чекаючи зупинки гри. За цей час чудовий шанс забити був у Ротаня, який після передачі Коноплянки пробив головою точно в руки голкіперу. Залишив поле і віддав всі сили грі Лучкевич, якого, здавалося, просто-таки гойдало, коли він залишав поле.
А тим часом команди продовжували шукати щастя в атаці. Спершу спірний епізод виник у штрафному Дніпра, коли в Рафаэлов опинився на газоні після єдиноборства з Гамою, але Скоміна, взяв паузу, вирішив призначити кутовий. На це дніпряни відповіли ударом Коноплянки, який у фірмовому стилі змістився з флангу і пробив низом у дальній кут - Райан з труднощами перевів м'яч на кутовий, розіграш якого закінчився ударом Селезньова у бічну сітку.
Навіть у компенсований арбітром час команди продовжили грати в яскравий футбол. І якщо Брюгге окупував штрафний Дніпра з допомогою навісів, то гості провели гостру атаку, але Раян виграв ближній бій у Коноплянки. Нульова нічия, залишає непогані шанси дніпрянам на вихід у півфінал.
Брюгге - Дніпро 0:0
Брюгге: Райан - Де фаув, Сімонс, Мехеле, Де Пліч - Вормер, Сілва, Віктор Васкес - Рефаэлов (Копман, 89), Уларе (Де Суттер, 72), Іскьердо (Діркс, 79)
Дніпро: Бойко - Федецький, Дуглас, Чеберячко, Матос - Канкава, Ротань (Безус, 89), Федорчук - Лучкевич (Бруну Гама, 80), Калініч (Селезньов, 78), Коноплянка
Попередження: Вормер, Де Пліч - Федорчук, Матос, Чеберячко
http://isport.ua/football/uefa/32529...bez-golov.html