Показать сообщение отдельно
Старый 22.08.2022, 22:24   #2752
mukha22
Заблокирован
 
Регистрация: 31.01.2013
Ресивер: Sat-Integral S-1210 HD Aron
Адрес: Україна
Сообщений: 1,811
Сказал(а) спасибо: 125
Поблагодарили 1,987 раз(а) в 858 сообщениях
Вес репутации: 0
mukha22 на пути к лучшему
По умолчанию

Цього дня 30 років тому один із засновників Світового Конґресу Українців (СКУ) та його Президент у 1978-1981 рр., останній Президент Української Народної Республіки в екзилі Микола Плав’юк (1925-2012) склав повноваження Уряду УНР і проголосив незалежну Україну правонаступницею УНР.



Урочиста церемонія передачі повноважень відбулась у Києві 22 серпня 1992 року, у присутності Президента, голови Верховної Ради і прем’єр-міністра України. Останній Президент в екзилі передав першому демократично обраному президенту незалежної України Леоніду Кравчуку (1934-2022) клейноди УНР і грамоту про правонаступництво.

Склавши повноваження, уряд УНР в екзилі виконав постанову парламенту УНР від 1919 року, яка була підписана головою Директорії УНР Симоном Петлюрою (1879-1926), де йшлося про припинення діяльності Уряду УНР в разі проголошення незалежності Української держави.

“Передача державних повноважень від Уряду УНР в екзилі до Уряду незалежної України 22 серпня 1992 року стала підсумком та кульмінацією великої історичної місії української діаспори у ХХ столітті – збереження та відновлення української державності. Покоління наших батьків та дідів зберегли українську ідентичність, національну пам’ять і були потужним голосом Вільної України у світі у той час, коли вона перебувала під російським радянським ярмом”, – заявив Павло Ґрод, Президент СКУ.

Протягом ХХ століття українські громади у світі зберігали і підтримували українські державні інституції у вигнанні аж до моменту відновлення державної незалежності своєї Батьківщини. Провідну роль у цьому відіграв Світовий Конґрес Вільних Українців (сьогодні – Світовий Конґрес Українців). Зусиллями організованої діаспори незалежна Україна здобула швидке визнання країн Заходу у 1991 році.

“Сьогодні росія прагне знову знищити українську державу та поневолити її народ, щоб відновити свою колоніальну імперію. Ми маємо зробити усе можливе, щоб захистити та відстояти свободу і незалежність України. Більше не маємо права допустити, щоб уряд української держави був змушений полишати рідний терен і вирушати у вигнання!” – наголосив пан Ґрод.




Офіційна заява ДЦ УНР звучала так:

"Складаючи свої повноваження, ми заявляємо, що проголошена 24 серпня і утверджена 1 грудня 1991 року народом України Українська Держава продовжує державно-національні традиції УНР і є правонаступницею Української Народньої Республіки.

Дано в Києві, 22 серпня 1992 року.

За Державний Центр Української Народньої Республіки в екзилі

Микола Плав'юк
Президент УНР в екзилі,

Іван Самійленко
Голова Уряду УНР в екзилі

Михайло Воскобійник
Голова УНРади"

Знакова деталь: з боку української влади процес координував Іван Тимченко - майбутній перший голова Конституційного суду.

"Цей акт [складення повноважень і проголошення правонаступництва] має нагадати всім, що Україна веде свій родовід, свою політичну, державницьку біографію... від часів Київської Русі, Козацько-Гетьманської держави й Української Народної Республіки, - визнав тоді Леонід Кравчук. - ...І принагідно запевнити, що ми докладемо всіх зусиль, щоб ніколи жодного громадянина не було вигнано за межі України. Місця на нашій землі немає лише нашим ворогам".

mukha22 вне форума   Ответить с цитированием