Показать сообщение отдельно
Старый 01.01.2023, 13:36   #3920
YuraUA
Гуру
 
Регистрация: 15.12.2018
Ресивер: U2C S+Mini
Адрес: EUROPA
Сообщений: 4,231
Сказал(а) спасибо: 6,598
Поблагодарили 7,801 раз(а) в 3,504 сообщениях
Вес репутации: 26
YuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордитсяYuraUA за этого человека можно гордится
По умолчанию

В Україні відзначають день народження Степана Бандери: як він став ідеологом українського націоналізму. Головні факти


В Україні 1 січня – це не лише перший день нового року, а й особлива, символічна дата для національної боротьби. 1 січня 1909-го в селі Старий Угринів (нині Івано-Франківська область) народився Степан Бандера.
Він – один із найвідоміших борців за незалежність України у XX столітті та один із провідних ідеологів українського націоналізму. 1 січня 2023-го виповнюється 114 років від дня народження Бандери. Цього дня вшановують не лише Степана Андрійовича, а й його послідовників, усіх учасників визвольного руху.

Традиційно в цю дату проходили факельні марші, але в умовах повномасштабної війни, розв'язаної pосією, проведення такого масового заходу неможливе.



У Калуші Івано-Франківської області було заплановане вшанування Бандери "Незламний борець за свободу України". Потім усі охочі зможуть поїхати на екскурсію та віче до музейного комплексу Бандери у селі Старий Угринів. Безкоштовні автобуси на батьківщину лідера ОУН також організують у Долині.

О 12:00 урочисте віче заплановане в Городенці Івано-Франківської області, о 13:00 – у Дрогобичі Львівської області, о 14:00 – у Коломиї (Івано-Франківська область).
У Тернополі вшанування й покладання квітів до пам'ятника Степану Бандері заплановано на 14:00 у парку Тараса Шевченка.



Особистість Бандери: факти з біографії та міфи

Батько Степана Андрійовича був греко-католицьким священиком, військовим капеланом та суспільно-політичним діячем (наприклад, обіймав посаду посла в парламент Західноукраїнської Народної Республіки), а матір походила з родини священиків Глодзінських. У Бандери було шість братів і сестер, він друга дитина в сім'ї.

Під час Першої світової війни фронт чотири рази пересувався через його рідне село. У травні 1919 року під час наступу польських військ десятирічний Бандера з родиною був евакуйований до подільського містечка Ягельниця. Навчався він в українській гімназії у Стрию (туди вступив у 10-річному віці, до цього був на домашньому навчанні).


У Старому Угринові працював у читальні Просвіти, вів театрально-аматорський гурток і хор, заснував місцеве товариство "Луг" (його члени проводили спортивні свята та концерти, ставили вистави й виступали з доповідями, популяризуючи українську національну ідею). Також керував організаційно-навчальною роботою по лінії підпільної Української військової організації (УВО) у довколишніх селах.
У вересні 1928-го Бандера переїхав до Львова, де почав навчатися в агрономічному відділі Високої політехнічної школи (але її так і не закінчив через арешт). Паралельно вступає до підпілля ОУН.

У студентські роки він продовжував активну участь у багатьох ініціативах й організаціях. Займався кількома видами спорту: бігом, плаванням, лижами. Також виконував завдання для Української військової організації – поширював підпільні видання, був зв'язковим.
Незважаючи на молодий вік, Бандера став засновником і Провідником ОУН (революційної) у 1940–1941 і Закордонних частин ОУН у 1946–1959 роках. Степан Андрійович ніколи не був головнокомандувачем УПА. Він не міг особисто командувати Українською повстанською армією, оскільки з липня 1941-го перебував у нацистському ув'язненні, розвіяли міф в Українському інституті національної пам'яті.

Так, УПА почала формуватися лише 1942 року. З моменту арешту 5 липня 1941-го Бандера фізично не міг керувати ні політичними, ні мілітарними утвореннями націоналістів. Українською повстанською армією командували Василь Івахов, Дмитро Клячковський, Роман Шухевич і Василь Кук.
Через свою діяльність Бандера разом із сім'єю змушений був часто міняти місце проживання. До 1948 року вони переїжджали шість разів. Через необхідність дати дочці хорошу освіту, Бандера з родиною у 1954-му остаточно переїхав до Мюнхена (Німеччина), де жив під ім'ям Штефан Попель.

15 жовтня 1959 року агент кдб Богдан Сташинський убив Бандеру, отруївши його за допомогою пістолета-шприца з ціаністим калієм. Це сталося в під'їзді будинку, де жив Бандера, на вулиці Крайтмайр, 7. Українець помер у лікарні, не приходячи до тями.


Як писав OBOZREVATEL, згідно із соцопитуваннями, після початку повномасштабної війни з рф в Україні зросла кількість людей, які позитивно оцінюють розпад pадянського cоюзу. Також, якщо порівнювати з даними за минулий рік, у країні побільшало прихильників діяльності Степана Бандери.
YuraUA на форуме   Ответить с цитированием
4 пользователя(ей) сказали cпасибо: